پارچه
شناخت پارچه‌ها به ما کمک خواهد کرد تا حس بهتری را برای خرید تجربه کنیم. پارچه‌های باکیفیت داستان‌هایی دارند...
دنیای مد مردانه، نگاهی با جزئیات در پارچه و ساختارهایش به همراه دارد، همین جزئیات، ذهنیت و سَبکی با وقار‌‌ می‌سازد

Dormeuil

Dormeuil برند بافندگی فرانسوی است که در سال 1842 توسط ژولز دُرموی، در پاریس افتتاح شد. ژولز با هدف وارد کردن بهترین و با کیفیت ترین پارچه‌های انگلیسی به فرانسه وارد این عرصه شد اما بعد‌ها با گشترش فعالیت‌اش و پیوستن برادرانش به وی، تولید پارچه و خرید الیاف پشمی از سایر نقاط دنیا را آغاز کرد. این برند تلاقی کیفیت پارچه‌سازی انگلیسی و ظرافت فرانسوی است. الیاف اولیه پارچه‌های پشمی و کشمیر برند Dormeuil اغلب خارج از فرانسه و انگلیس تهیه می‌شوند. این برند برای ساخت ناب‌ترین پارچه به نقاطی دور از ذهن مشتریانش برای تهیه مواد اولیه‌اش سر میزند.

Scabal

این برند در سال 1938 توسط اوتو هرتز، در بلژیک تاسیس شد. مقر اصلی این برند در بروکسل است اما بیشترین حوزه فعالیتی این برند در تولیدات پارچه‌‌های انگلیسی است. در سال 1970، هرتز و برند پارچه سازی‌اش به دنبال تولید منسوجاتی که از هنر سالوادور دالی الهام گرفته شده بودند، محبوب شد.دالی در این سال برای این برند طراحی‌های سورئالیستی تهیه کرده بود که باعث شد تا پارچه‌های طرح دار برند اسکابال در دنیای اوت کوتور نیز رواج پیدا کنند و برند اسکابال یکی از وزنه‌های بزرگ تامین پارچه فشن ویک‌های بزرگ دنیا باشد.

Drago

برند دراگو، نمونه‌ای از یک برند خانوادگی سنتی ایتالیایی است که در سال 1973 توسط اومبرتو و لارا دراگو تاسیس شد. دراگو در تولید پارچه‌های پشمی و کشمیر بسیار مطرح است. این برند مثل تمامی همتایان ایتالیایی خود در شهر Biella توسط خانواده Drago تاسیس شده است و ریاست تمامی حوزه‌های فعالیتی این برند توسط افراد این خانواده هدایت می‌شود. برند دراگو، سالانه حدود 1.7 میلیون متر تولید پارچه در داخل ایتالیا دارد که اغلب آن به خارج از ایتالیا و اتحادیه اروپا صادر می‌شود. پارچه کشمیر این برند که یکی از دلایل بزرگ محبوبیت آن است که توسط پشم بزی که از مغولستان خریداری می‌شود، تولید می‌شود.

Loro Piana

لوروپیانا یکی از برند های بزرگ قرن معاصر تولیدات منسوجات ایتالیایی که در تولید انواع چرم و کفش نیز کارنامه درخشانی از خود نشان داده است، لوروپیانا می‌باشد. عمده تولیدات لوروپیانا، کشمیر، ابریشم، پارچه‌های ظریف بافت پشمی است. بهترین پارچه تولید شده این برند پارچه‌های پشمی S170 می‌باشد. لوروپیانا در سال 1924 توسط پیِترو لورو پیانا در ایتالیا تاسیس شد و در حال حاضر ، مدعی بزرگترین تولید کننده منسوجات پشمی در دنیاست.

Fratelli Piacenza

برند فِراتِلی پیاچِنزا، یکی از قدیمی‌ترین برندهای پارچه‌سازی ایتالیایی است که توسط خانواده پیاچنزا در پولونه (pollone) تاسیس شد. این برند توسط دوقلوهای پیاچنزا یعنی ماریو و گوییدو پیاچنزا، به دلیل جهانگردی این دو برادر گشترش یافت. این دو برادر با الهام گرفتن از نحوه نساجی ملت‌های مختلفی از آسیا و خاورمیانه، مثل هیمالیا و مناطق بیابانی خاورمیانه به تولید پارچه‌های کشمیر و پشمی دست زدند.

Lanificio cerutti

برند لَنیفیچو چِروتی، یکی از نساجان مهم فرانسوی است که توسط Nino cerutti، استایلیست و طراح ایتالیایی، در سال 1881 در پاریس تاسیس شده است. تمرکز این برند در آغاز به کار، بیشتر بر روی تولید پارچه‌های پشمی بود اما امروزه انواع پارچه‌های یگری را نیز به بازار عرضه می‌کند. چروتی با این هدف که پارچه، پوست دوم افراد است تولید می‌شوند. کارگاه‌های تولیدی اصلی این برند در شهر Biella ایتالیا می‌باشد.

Holland & sherry

این برند یکی از بزرگترین نساجان لندنی است که در سال 1836 توسط جورج هالند و فردریک شری، تاسیس شد. دامنه اصلی فعالیت این کمپانی پارچه‌سازی، در تولید منسوجات ابریشمی و پشمی است. کمپانی هالند و شری اغلب تمامی مواد اولیه خود را از طریق پرورش گوسفند نژاد Merino، در کوهستان‌های اسکاتلند تامین می‌کند.انواع پارچه‌های چهارخانه این کمپانی از مشهورترین پارچه‌های تولیدی این برند می‌باشند. این برند در تمامی نقاط دنیا با اغلب برند‌ها و خیاطان شخصی دوزی تعاملی گسترده دارد.

Reda

کمپانی نساجی رِدا در سال 1865، توسط Carlo Reda، در شهر Valdilana ایتالیا تاسیس شد. این کمپانی مواد خام اولیه خود، بخصوص الیاف پشم را از مزارع پرورش پشم خود در نیوزلند تامین می‌کند. کمپانی رِدا، صرفا فقط برای تولید منسوجات مناسب کت شلوار و پوشاک کلاسیک نیست و در حال حاضر در سه لاین متفاوت با نام‌های Reda1865 ( خط تولید پارچه‌های کلاسیک برای دوخت کت شلوار)، Reda Active ( خط تولید منسوجات متناسب با پوشاک ورزشی) و Reda Flexo ( خط تولید پارچه‌های ترکیبی و پلیمری) فعالیت می‌کند.

Marzotto

گروه نساجی مَرزوتو، تولیدکننده عمده پارچه‌های پشمی و پنبه‌ای ایتالیایی است که در سال 1836 توسط لوییجی مرزوتو (Luigi Marzotto) در شهر والدَنیو (Valdagno) تاسیس شد. این برند توسط پسر لوییجی، گایتانو مرزوتو گسترش یافت. مزارع پنبه و تولید پشم با توجه به رویش سبز منطقه والدَنیو، در دسترس گایتانو بود و به همین دلیل دست به تولید پارچه‌های پنبه‌ای و پشمی کرد.

Finitura Felice

برند توماس مِیسون، در اسل 1796 در اوج انقالاب صنعتی توسط توماس میسون در لنک شایر لندن تاسیس شد و جز اولین کارخانجات نساجی سازنده پارچه پیراهنی پنبه‌ای بود. برند توماس میسون، یکی از با کیفیت ترین نساجی‌های تولید کننده پارچه پیراهنی است و تمرکز محصولات آن بیشتر بر روی مد و استایل مردانه است. اولین پارچه‌های تولیدی این برند، پارچه‌های پیراهنی راه راه و چهارخانه بودند که اغلب بر تن دوک ویندسور به عنوان نمادی از خوش پوشی آقایان دیده میشد. پیراهن‌های برند میسون، اغلب توسط افراد خانواده سلطنتی استقاده می‌شوند، به همین علت، از این بند به عنوان "برند سلطنتی" یاد می‌شود. برند میسون در حال حاضر توسط گروه آلبینی ایتالیایی اداره می‌شود و با تلفیق نساجی بریتانیایی و ایتالیایی، مرغوب ترین پارچه پیراهنی را در دنیا تولید می‌کند. کارخانجات اصلی این برند امروزه از لندن به برگامو ایتالیا منتقل شده اند و نزدیک به 900 رنگ جدید و 20 هزار طرح نو، سالانه به بازار ارائه می‌کند.

Finitura Felice

برند فینیتورا فِلیچه، یکی از سایر نساجان ایتالیایی است که در شهر Biella حدود نیم قرن پیش شروع به تولید پارچه‌های متناسب با صنعت پوشاک مردانه به خصوص کت شلوار و جکت کرد. پارچه‌های پشمی، کشمیر و ابریشمی عمده‌ترین تولیدات این برند هستند. ادعای نساجی فِلیچه، تولید پارچه‌های الیاف طبیعی است، به همین دلیل تمام محصولات این برند از پارچه‌های صد در صد پشمی، کشمیر یا تلفیق آن‌ها با ابریشم ساخته می‌شود. یکی از خط قرمزهای این برند استفاده از الیاف مصنوعی مثل ویسکوز و پلی استر است. این برند، منسوجات خود را با شعار "پارچه‌های ما گرمای پشم، ظرافت ابریشم و لطافت کشمیر را دارند" تولید می‌کند.

Vitale barberis canonico

برند ویتاله کَنونیکو، قدیمی‌ترین برند نساجی پارچه‌ای پشمی اروپاست که از سال 1663، در منطقه پراتریوِرو، توسط خاندان کنونیکو تاسیس شد. این برند عقبه تاریخی 350 ساله از تولیدات نساجی دارد و یکی از قدیمی‌ترین برندهای عضو هِنوکیَن است. برند ویتاله کنونیکو، شریک منتخب کمپانی خودروسازی فراری بود. این برند پارچه‌های مورد استفاده در شخصی سازی ماشین‌های برند فراری را تامین می‌کند و همچنین منبع اصلی برند لوکس شخصی دوزی Zegna است. ارزنده ترین پارچه تولید شده توسط این برند، انواع پارچه‌های موهر است که نزدیک به هشتاد درصد آن سالانه به خارج از ایتالیا صادر می‌شود.

مشاهده

حس لامسه همیشه باعث ایجاد احساس موجودیت در افراد می‌شود. از آنجاییکه که می‌توان پارچه را به دومین پوست بدن انسان تشبیه کرد، همیشه باید در انتخاب پارچه، به این امر دقت کرد که یک پارچه چه حسی را به ما منتقل می‌کند.

گزینش

بعد از لمس پارچه‌ها و انتخاب مورد مد نظرتان، نوبت به گزینش بین پارچه‌ها می‌رسد. در این مرحله، متخصصین برنو و استایلیست‌ها به شما کمک خواهند کرد تا بر اساس موقعیت و کاربری لباس مدنظرتان، بهترین پارچه را که متناسب با شرایط شماست، انتخاب کنید.

شخصی سازی

نهایی ترین قدم برای ساخت یک استایل ویژه، بعد از انتخاب پارچه مناسب و رضایت از حس لامسه آن، شخصی سازی سفارش شماست. در این مرحله ما بر اساس شخصیت و هویت شما بهترین استایل‌ها را به شما پیشنهاد خواهیم داد.